Реал Мадрид 1-0 Майорка: Антонио Рудигер щади изчервяването на Брахим Диас след неговия УЖАСЕН пропуск от упор, тъй като късният победител на германеца запазва Лос Бланкос на върха на Ла Лига
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-04 | 03:20:49

Победата придвижи Реал до 48 точки, три пред изненадващия пакет Жирона, който приема третия Атлетико Мадрид по-късно в сряда.

„Страхотно центриране на Лука, страхотно блокиране на (Дани) Карвахал и за щастие влезе“, каза Рудигер пред репортери.

Реал Мадрид победи Майорка с 1-0 у дома благодарение на второ полувреме Антонио Рюдигер с глава

Рюдигер вкара първия си гол в Ла Лига, откакто отбеляза срещу същите съперници през 2022 г.

Това дойде след Брахим Диас ( № 21) пропусна удар с глава от упор в сряда

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Щастлив съм, защото това беше важен гол и три важни точки за нас. Този отбор има нещо специално, добра комбинация от млади и стари таланти.'

Майорка беше монтирал издръжлива защита и беше близо до шокирането на Реал с два удара който удари рамката.

Винисиус-младши също беше близо до гол при завръщането си в игра, след като беше извън терена поради контузия, но вратарят на Майорка Предраг Райкович направи страхотно спасяване да откаже бразилеца през първото полувреме.

"Винаги е труден мач, когато се върнеш от ваканция", каза защитникът на Реал Карвахал пред телевизия Реал Мадрид.

'Майорка изигра тактически много добър мач, много агресивен в защита. Сертифицирането ни даде победата.“

Джуд Белингам също участва в победата, която позволи на Реал да запази мястото си на върха в Ла Лига

МАЙОРКА: (5-4-1) Райкович; Мафео, Гонзалес Апуд, Райо, Настасич, Ван дер Хайден (Лато 46); Санчес (Ндиайе 83), Морланес (Маскарел 73), Саму Коста, Родригес (Дардер 73); Ларин (Prats 73)

Неизползвани резерви: Грайф (GK), Пичу Куеляр (GK); Копете, Фернандес Козар, Лабрес, Лопес, Луна

Голове: Няма

Картоми : Ван дер Хайден (1), Настасич (61), Мафео (70)

Треньор: Хавиер Агире

Съдия: Алехандро Мунис Руис (Испания)

Играч на мача: Това ще бъде уточнено

Място: Бернабеу (Мадрид)

Посещаемост: 72 394

"Затваряме първия полусезон като възможни лидери, 48 точки са много. През второто полувреме ще се стремим да ги надминем.“

Следващото гостуване на Реал е петодивизионният Арандина в първия кръг на Купата на Испания, преди да се изправи срещу Атлетико Мадрид в Суперкупата на Испания.

Източник: dailymail.co.uk